NASZA OFERTA

Nasza firma dysponuje szeregiem maszyn mobilnych do przerobu recyklingu dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

NASZA FLOTA

Dysponujemy szerokim asortymentem pojazdów i sprzętu specjalistycznego, posiada tabor samochodowy w ilości ponad 200 samochodów.

SILVA LOGISTIC SYSTEM

WYDARZENIA: RECYCLING

100 tysięcy nowych drzew w Polsce

paź 21, 2021

W tym roku odbywa się 20 akcja sadzenia drzew, zorganizowana m.in. przez firmę Silva. Pracownicy wspólnie z rodzinami, zaproszonymi gośćmi oraz leśnikami zasadzą w 11 miastach w Polsce 100 tys. nowych drzew.

Tegoroczna akcja odbywa się na całym świecie pod zmienioną nazwą Grow. Celem pracowników we wszystkich lokalizacjach zakładów na całym świecie jest zasadzenie miliona drzew. Grow, to przede wszystkim akcja edukacyjna, podnosząca świadomość ekologiczną. Dorośli i dzieci uczą się nie tylko jak sadzić konkretne gatunki drzew, ale także tego, jak cennym surowcem jest drzewo. 

– Już kilkadziesiąt lat temu mieliśmy świadomość, że o surowiec trzeba dbać i trzeba znaleźć jego alternatywne źródło, czyli przywracać go do życia raz po raz – mówi Marek Głaz, dyrektor do spraw zakupów surowców drzewnych Silva. – Musimy żyć w symbiozie z naturą, czyli w zrównoważony i odpowiedzialny sposób korzystać z jej zasobów. Temu, co możemy odzyskać, musimy nadać kolejne życie. Recykling, czyli coś, co dopiero raczkuje w Polsce, a my od 30 lat go rozwijamy, już jest koniecznością, a nie wyborem – dodaje.

Akcja realizowana jest w Polsce od 20 lat. W sumie, podczas 20 akcji, posadzono 600 tys. drzew. Sadzonki dobierane są przez doświadczonych leśników do pory roku i miejsca sadzenia.

Dane teleadresowe

SILVA Recycling
ul. 1 Maja 52
47-100 Strzelce Opolskie
tel.: 17 582 23 25
NIP: 673-16-97-591 silva.recycling@kronospan.pl
www.silva-recycling.pl

Copyright ©2020 Silva-Recycling Sp.z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone