NASZA OFERTA

Nasza firma dysponuje szeregiem maszyn mobilnych do przerobu recyklingu dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

NASZA FLOTA

Dysponujemy szerokim asortymentem pojazdów i sprzętu specjalistycznego, posiada tabor samochodowy w ilości ponad 200 samochodów.

SILVA LOGISTIC SYSTEM

WYDARZENIA: RECYCLING

Międzynarodowy Dzień Ziemi z Silva

maj 6, 2021

W tym roku pracownicy firmy Silva postanowili wspólnie świętować przypadający na 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zainicjowali akcję, która spotkała się z uznaniem oraz poparciem Zarządu. W niewielkich grupach i w pełnym reżimie sanitarnym zbierali śmieci, które znalazły się w sąsiedztwie zakładu.

 

Firma od lat promuje działania związane z recyklingiem i powtórnym wykorzystaniem surowców. Dlatego akcje środowiskowe, które mają na celu podnoszenie świadomości o nie śmieceniu, odpowiedzialności konsumenckiej i segregacji są tak bardzo bliskie pracownikom Silva. I to właśnie oni wpadli na pomysł, aby zadbać o teren, który znajduje się niedaleko zakładu.

– Międzynarodowy Dzień Ziemi to dla nas bardzo ważne święto, w pełni zgadzamy się z jego założeniami – mówi Kierownik Silva Recykling Paweł Hudaniec. – My na co dzień zajmujemy się edukacją ekologiczną dotyczącą m.in. sortowania i wykorzystywania recyklingu, a dzisiaj od słów mogliśmy przejść do czynów. Tym razem zadbaliśmy o nasze najbliższe sąsiedztwo i zbieraliśmy śmieci pozostawione na pobliskich zakładowi ulicach.

Dzień Ziemi z Silva rozpoczął się tuż po godzinie 16. Pracownicy podzieleni na grupy przeszli na wydzielone obszary, gdzie z zachowaniem reżimu sanitarnego mogli zająć się zbieraniem wszystkiego, co pierwotnie powinno znaleźć się w śmietnikach. Wyposażeni w worki i rękawice, a także maseczki dawali przykład tym, którzy mijali ich na drogach.

– Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego, co dodatkowo tak bardzo związane jest z naszą działalnością – komentuje Katarzyna Hughes z Silva Recykling – Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami powinno zaczynać się od umieszczania ich w odpowiednich, wyznaczonych miejscach – śmietnikach Jeśli nie nauczymy się nie śmiecić, idea recyklingu będzie nam nadal obca.

Pomimo chłodu i wietrznej pogody każdy uczestnik chętnie przystąpił do zbierania i z satysfakcją kończył swoje zadanie. Zgromadzono ok. 200 worków pełnych śmieci, czyli ponad tonę odpadów, które zostały odebrane przez odpowiednie służby porządkowe.

Dane teleadresowe

SILVA Recycling
ul. 1 Maja 52
47-100 Strzelce Opolskie
tel.: 17 582 23 25
NIP: 673-16-97-591 silva.recycling@kronospan.pl
www.silva-recycling.pl

Copyright ©2020 Silva-Recycling Sp.z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone