NASZA OFERTA

Nasza firma dysponuje szeregiem maszyn mobilnych do przerobu recyklingu dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

NASZA FLOTA

Dysponujemy szerokim asortymentem pojazdów i sprzętu specjalistycznego, posiada tabor samochodowy w ilości ponad 200 samochodów.

SILVA LOGISTIC SYSTEM

WYDARZENIA: RECYCLING

Recykling niesie same korzyści

lut 19, 2021

Aby chronić środowisko, Silva od lat realizuje europejski program „Unia bez odpadu”, który promuje recykling drewna. Unijny program zaleca, by przedsiębiorstwa produkowały w tzw. obiegu zamkniętym z jak najmniejszą ilością odpadów oraz przy ponownym wykorzystaniu tych, które powstają w procesie produkcji.
Drewno recyklingowe, które wykorzystywane jest do produkcji płyt drewnopochodnych, to drewno poużytkowe (np. palety, drewniane opakowania itp.) i jednocześnie surowiec, sklasyfikowany przez ustawodawcę w siedmiu grupach. Drewno jest m.in. pozbawiane zanieczyszczeń i rozdrabniane w specjalnych urządzeniach do postaci zrębki drzewnej.
Kontrole tego surowca podlegają ścisłym regułom i są prowadzone na kilku etapach wewnątrz firmy jak również przez powołane do tego instytucje państwowe.
Zrębka uzyskana w procesie recyklingu nie odbiega jakościowo od surowca uzyskiwanego
z drewna okrągłego. Jest wykorzystywana do produkcji wysokiej jakości i przyjaznej środowisku płyty wiórowej.
Najwięksi producenci mebli na świecie wymagają od producentów płyt drewnopochodnych deklaracji, że w ciągu najbliższych lat udział surowca z recyklingu w produkcji płyt wyniesie minimum 70-90 %. To oznacza, że należy zintensyfikować zakupy tego surowca również poza granicami Polski. Recykling to duża oszczędność i korzyść ekologiczna. Do wysuszenia drewna poużytkowego zużywa się zdecydowanie mniej energii, niż do wysuszenia zrębki z drewna okrągłego z lasu, bo zawiera ono znacznie mniej wody. Taka produkcja ma znikomy wpływ na środowisko.

Korzyści z recyklingu

1. Produkcja w obiegu zamkniętym.

2. Wielokrotne wykorzystanie surowców pierwotnych – ochrona lasów.

3. Ograniczenie zużycia energii do produkcji.

4. Ochrona środowiska poprzez obniżenie emisji w związku z mniejszą wilgotnością drewna poużytkowego (recyklingu).

Dane teleadresowe

SILVA Recycling
ul. 1 Maja 52
47-100 Strzelce Opolskie
tel.: 17 582 23 25
NIP: 673-16-97-591 silva.recycling@kronospan.pl
www.silva-recycling.pl

Copyright ©2020 Silva-Recycling Sp.z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone