NASZA OFERTA

Nasza firma dysponuje szeregiem maszyn mobilnych do przerobu recyklingu dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

NASZA FLOTA

Dysponujemy szerokim asortymentem pojazdów i sprzętu specjalistycznego, posiada tabor samochodowy w ilości ponad 200 samochodów.

SILVA LOGISTIC SYSTEM

WYDARZENIA: RECYCLING

Silva nagrodzona Orłem WPROST

lut 18, 2020

Źródłem surowca do produkcji płyt drewnopochodnych dla polskiego przemysłu meblarskiego są w 90% Lasy Państwowe. Tylko częściowo jednak pokrywają jego zapotrzebowanie. Za pionierskie, innowacyjne rozwiązania, związane z recyklingiem drewna poużytkowego Silva otrzymała prestiżową statuetkę Orły Wprost. Spółka jako pierwsza w Polsce, już dekadę temu rozpoczęła odzysk drewna poużytkowego.
Nagroda przyznawana jest firmom, które wnoszą szczególną wartość i innowacyjne rozwiązania do polskiej gospodarki. Podczas rzeszowskiej gali finałowej w 2017 roku nagrodę odebrał Marek Głaz, Dyrektor Silva ds. Zakupów Drewna.

 

Odpady dla jednych, surowiec dla drugich
W 2001 roku powierzono spółce SILVA obszar odzysku drewna, które dla producentów płyt drewnopochodnych jest głównym surowcem produkcyjnym. Obserwując kurczące się tradycyjne źródła pozyskania, a także ilość odpadów w zakładach przetwarzających drewno (np.wióry, trociny, ścinki, zrzyny, płyty, palety), które po procesie produkcji płyt pozostawały niezagospodarowane, podjęto próbę ich odzysku. Wszystko po to, aby dostarczyć pełnowartościowy surowiec do produkcji. Skoro recyklingowi poddaje się metal, plastik i szkło, to dlaczego nie spróbować także z drewnem? Na Zachodzie Europy praktykuje się to rozwiązanie już od ponad 30 lat.

Odzysk drewna szansą dla lasów i przemysłu
Recykling drewna poużytkowego przynosi wiele korzyści z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia. Poprzez dostarczenie na rynek deficytowego, a jednocześnie pełnowartościowego surowca Silva Recykling ogranicza nadmierną eksploatację zasobów naturalnych – lasów, a także uczy racjonalnego gospodarowania drewnem poużytkowym.

Nowoczesne technologie odzysku drewna recyklingowego do produkcji, ograniczają znacząco emisję CO do atmosfery chroniąc środowisko. Mówiąc prosto: do wysuszenia drewna poużytkowego (recyklingowego) trzeba zużyć zdecydowanie mniej energii, niż do wysuszenia zrębków z drewna okrągłego z lasu, ponieważ zawiera ono znacznie mniej wody.
Obecnie SILVA Recykling obsługuje firmy na terenie całego kraju, oferując odbiór i przerób odpadów drewnianych, które później zasilają rynek jako pełnowartościowy surowiec dla przemysłu meblarskiego.

Dane teleadresowe

SILVA Recycling
ul. 1 Maja 52
47-100 Strzelce Opolskie
tel.: 17 582 23 25
NIP: 673-16-97-591 silva.recycling@kronospan.pl
www.silva-recycling.pl

Copyright ©2020 Silva-Recycling Sp.z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone